Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Brawa za postawę - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad

11.04.2019; 07:22

Dziś w Rzeszowie spotkały się dwie drużyny, które w rozgrywkach ligowych walczą o jakże różne cele. Rzeszowska Stal, walcząca o awans do II ligi, nie przegrała w sezonie u siebie meczu i była zdecydowanym faworytem spotkania. Trener Pacholarz na ten mecz wystawił odmłodzoną drużynę, mając na względzie głównie walkę o punkty w programie Pro Junior. Jednak nasi zawodnicy nie przestraszyli się zawodników, którzy w swojej karierze rozegrali setki meczów w Ekstraklasie i I lidze, i to faworyzowana Stal Rzeszów w końcówce meczu drżała o utrzymanie zwycięstwa. I za to naszym zawodnikom należą się ogromne brawa.
Zgodnie z przewidywaniami, od początku gospodarze przejęli inicjatywę i już w 4 minucie dośrodkowanie Piotra Głowackiego na róg wybija Mikołaj Śmieszek. W odpowiedzi kraśniczanie przeprowadzają kontratak, jednak Rafał Król jest na pozycji spalonej. W 6 minucie Robert Trznadel dośrodkowuje, jednak nasza formacja obronna szybko wybija piłkę poza pole karne. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy znacznie uwidoczniła się i nasza drużyna została zamknięta na własnej połowie. Niestety w 12 minucie strzał Łukasza Mozlera z dystansu zaskakuje Śmieszka i Stal Rzeszów objęła prowadzenie. W 24 minucie jest już 2:0, po bramce zdobytej po strzale z główki Damian Sierant. W 31 minucie zapachniało kolejną bramką, jednak strzał Wojciecha Reimana odbija się od poprzeczki. Kolejne minuty to ciągłe ataki rzeszowian, jednak nasza obrona skutecznie broniła się przed stratą kolejnych bramek.

2019/stalrzgaleria19w1.jpg

Druga połowa spotkania rozpoczęła się bardzo spokojnie, powolnymi atakami gospodarzy, jednak ich podania były bardzo niecelne, co po pewnym czasie zaczęli wykorzystywać piłkarze z Kraśnika. Kluczowym momentem była 65 minuta, kiedy na boisku pojawili się Daniel Szewc i Kamil Król. Już po 4 minutach od wejścia starszego z braci i po jego dośrodkowaniu, kontaktową bramkę zdobył Kacper Nastałek. Po zdobyciu bramki nasi piłkarze coraz odważniej zaczęli atakować, wyraźnie zaskoczonych, bardziej doświadczonych zawodników gospodarzy. W 76 minucie mógł być remis, jednak strzał Daniela Szewca odbija się od słupka bramki gospodarzy. Trzy minuty później ponownie Szewc strzela, tym razem po dośrodkowaniu Kuby Gajewskiego i niestety dla nas niecelnie. W odpowiedzi gospodarze strzelają, jednak na nasze szczęście bardzo niecelnie. Niestety w doliczonym czasie gry rzeszowianie zdobywają trzecią bramkę i mecz kończy się porażką "niebiesko-żółtych" 1:3.
W perspektywie całego meczu, odmłodzona Stal Kraśnik zaprezentowała się bardzo pozytywnie i gdyby nie trochę przespana pierwsza połowa, wynik meczu mógł być zdecydowanie inny. W przypadku gospodarzy zastanawia jedna sprawa. Walczącą o awans do II ligi drużynę, obserwowało na meczu niewiele ponad 300 osób. 

Stal Rzeszów - Stal Kraśnik 3:1

Bramka dla Stali Kraśnik: Nastałek

Stal: Śmieszek, Gajewski, Mazurek, Pietroń, Świech (61' Kudriawcew), Wawryszczuk (90' Wójtowicz), Skrzyński, Michalak (65' Szewc), Partyka, Nastałek (86' Kisiel), R. Król (65' K. Król).

Żółta kartka dla Stali Kraśnik: Skrzyński

 

Autor: michalr

Stal
TABELA III LIGI
/
TABELA I LWJm
 • 1. Motor Lublin 18 13 33
 • 2. Korona II Kielce 18 12 33
 • 3. Hutnik Kraków 18 6 33
 • 4. Wólczanka 18 10 32
 • 5. Stal Kraśnik 18 9 27
 • 6. Wisłoka Dębica 18 9 27
 • 7. Siarka Tarnobrzeg 18 5 27
 • 1. Wisła Puławy 14 55 35
 • 2. TOP54 B.P. 14 10 27
 • 3. Lublinianka 14 10 24
 • 4. Chełmianka 14 7 24
 • 5. Stal Kraśnik jm 14 -10 18
 • 6. UKS Widok SP 51 14 -11 15
 • 7. Łada Biłgoraj 14 -37 8
 • 8. MOSiR Lubartów 14 -24 5
STRZELCY
/
ŻÓŁTE KARTKI
 • 1.Rafał Król14
 • 2.Kamil Król5
 • 3.Kacper Nastałek1
 • 1.Marcin Świech9
 • 2.Łukasz Mazurek8
 • 3.Kamil Król7
 • Jakub Borusiński

  Jakub Borusiński

  21 lat, bramkarz

  MECZE: 10 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Maciej Poleszak

  Maciej Poleszak

  17 lat, bramkarz

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Sebastian Ciołek

  Sebastian Ciołek

  28 lat, bramkarz

  MECZE: 9 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Jakub Gajewski

  Jakub Gajewski

  20 lat, obrońca

  MECZE: 15 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Julien Tadrowski

  Julien Tadrowski

  26 lat, obrońca

  MECZE: 13 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 7
 • Kamil Bartoś

  Kamil Bartoś

  17 lat, obrońca

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Łukasz Mazurek

  Łukasz Mazurek

  27 lat, obrońca

  MECZE: 17 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 8
 • Marcin Świech

  Marcin Świech

  26 lat, obrońca

  MECZE: 16 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 9
 • Radosław Śledzicki

  Radosław Śledzicki

  18 lat, obrońca

  MECZE: 2 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Władysław Kudriawcew

  Władysław Kudriawcew

  27 lat, obrońca

  MECZE: 17 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Adrian Kisiel

  Adrian Kisiel

  19 lat, pomocnik

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Adrian Popiołek

  Adrian Popiołek

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 12 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Anton Lutsyk

  Anton Lutsyk

  32 lat, pomocnik

  MECZE: 4 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Ernest Skrzyński

  Ernest Skrzyński

  20 lat, pomocnik

  MECZE: 16 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Jakub Czelej

  Jakub Czelej

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 15 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Jakub Kmita

  Jakub Kmita

  18 lat, pomocnik

  MECZE: 4 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Jakub Zieliński

  Jakub Zieliński

  19 lat, pomocnik

  MECZE: 5 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Kacper Wójtowicz

  Kacper Wójtowicz

  17 lat, pomocnik

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Krystian Michalak

  Krystian Michalak

  31 lat, pomocnik

  MECZE: 8 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Maciej Welman

  Maciej Welman

  21 lat, pomocnik

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Michał Misiak

  Michał Misiak

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 10 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Michał Wawryszczuk

  Michał Wawryszczuk

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 14 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Paweł Kaczmarek

  Paweł Kaczmarek

  34 lat, pomocnik

  MECZE: 18 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Rafał Król

  Rafał Król

  31 lat, pomocnik

  MECZE: 18 GOLE: 14 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Arkadiusz Maj

  Arkadiusz Maj

  20 lat, napastnik

  MECZE: 12 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Dariusz Cygan

  Dariusz Cygan

  20 lat, napastnik

  MECZE: 9 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Kacper Nastałek

  Kacper Nastałek

  20 lat, napastnik

  MECZE: 7 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kamil Król

  Kamil Król

  32 lat, napastnik

  MECZE: 16 GOLE: 5 ŻÓŁTE KARTKI: 7

NAJBLIŻSZE URODZINY

Maciej Poleszak

Maciej Poleszak

bramkarz

DATA URODZIN: 13 marca 2002

PARTNER

Lubelskie

SPONSORZY

 • Lubelskie- Smakuj Życie
 • ERKADO
 • Miasto Kraśnik
 • PBF FŁT Kraśnik
 • Fantazja
 • Sprytna Kuchnia
 • Golińska
 • Julia i Szymon
2007 - 2020 © STALKRASNIK.PL | Projekt: Mateusz Jakubowski | Realizacja: IonicCMS| Bartosz Sławianowski |