Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Pierwsze zwycięstwo wyjazdowe od roku z okładem - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad

11.04.2019; 07:22

To już drugi mecz, w którym udaje się naszym zawodnikom odwrócić jego losy dzięki walce i zaangażowaniu całego zespołu. Pierwszym był mecz z Motorem Lublin. Już od pierwszego gwizdka sędziego rozpoczynającego mecz w Nowy Targu zdecydowanie do ataku ruszyli gospodarzy, którzy zepchnęli niebiesko-żółtych do defensywy. Naszym piłkarzom zdecydowanie przeszkadzała w grze sztuczna murawa jak i męcząca podróż. Najwięcej problemów podopieczni Jarosław Pacholarza mieli pomiędzy 10 a 20 minutą meczu, kiedy to Podhale trzykrotnie zakończyło swoje akcje strzałami, które obiły słupki naszej bramki. W naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Jakub Borusiński, który od początku meczu nie pozwolił się ani razu zaskoczyć zawodnikom z Nowego Targu. Jednak po serii sytuacji "Górali" po jednej z akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska napastnik gospodarzy strzałem z około 5 metrów nie dał mu żadnych szans na reakcję. Podhale jakby zadowolone z objęcia prowadzenia zaczęło oddawać pole gry naszej drużynie. Zaczęliśmy grać co raz składniej i odważniej. Tworzyliśmy sytuacje pod bramką nowotarżan. W dobrych sytuacjach znaleźli się obaj bracia Królowie. Jednak ich strzały głową jeszcze nie znalazły drogi do siatki przeciwnika. Była jeszcze sytuacja Rafał Króla, który będąc kilka metrów przed bramką oddał strzał jednak mocno niecelny. Gospodarze mieli jeszcze jedną sytuację w tej części meczu cento-strzał jednego z zawodników Podhala mógł zaskoczyć Kubę Borusińskiego jednak po poprzeczce piłka wyszła za linię końcową boiska.

2019/podhalegaleria_j190.jpg

Po przerwie meczu drużyna Stali wyszła na plac gry mocno zmotywowana i odmieniona. Gospodarze chyba nie spodziewali się takiej zmiany w sposobie gry naszego zespołu. Większa agresywność, walka o każdą piłkę w każdej akcji to pierwsze pozytywne wrażanie z drugiej odsłony meczu. Do pozytywnego zmiany obrazu gry poprowadzili stalowców Paweł Kaczmarek oraz bracia Królowie. Jednak to cały zespól mocno uwierzył, że można wywieźć punkty z Nowego Targu. Na boisku w naszych szeregach nikt się nie oszczędzał. W tym spotkaniu w drugiej odsłonie na wyróżnienie zasłużyli bez wyjątku wszyscy nasi piłkarze. Najpierw gola wyrównującego w 54 min. Strzelił nasz kapitan Rafał Król, którego znakomitym dośrodkowanie obsłużył Paweł Kaczmarek. W tym czasie zespół z Nowego Targu był już w odwrocie. Niebiesko-żółci po doprowadzeniu do wyrównania dążyli do uzyskania kolejnego gola. Bardzo dobrze grający w tym meczu Kamil Król, który świetnie utrzymywał się przy piłce znalazł się w polu karnym gospodarzy z trzema obrońcami na plecach. Podbił sobie piłkę, którą jeden z miejscowych zagrał ręką. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, którego skutecznym wykonawcą był Rafał Król. Stal nie zamierzała jednak poprzestać na takim wyniku. Próbowaliśmy doprowadzić do strzelenia kolejnego gola jednak to się nie udało. Gospodarze również nie byli w stanie zrobić drużynie Jarka Pacholarza żadnej krzywdy i spotkanie zakończyło się naszą wygraną. To jest nasza pierwsza ligowa wygrana wyjazdowa od  20 października 2018 i od wygranej w Chełmie z Chełmianką.

Najbliższy tydzień zakończy maraton sześciu kolejnych meczów rozegranych w tym miesiącu. W środę (28.08.2019 godz. 17:00) podejmować będziemy na stadionie MOSiR Wólczankę Wólkę Pełkińska, a w sobotnim meczem z Podlasiem Biała Podlaska zakończymy 1/3 rundy jesiennej.

Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0) Stal Kraśnik 

Bramki: Mrówka (19) − R. Król (54, 60 - z karnego).

Podhale Nowy Targ: Szukała – Tonia, Mączka, Wajsak Witkowski, Mizia (78 Barbus), Dynarek (78 Danilczyk), Mianowany, Mrówka, Hruska (89 Otręba), Palonek (63 Zapotoczny).

Stal Kraśnik: Borusiński − Gajewski, Mazurek, Tadrowski, Świech (70 Kudriawcew), Wawryszczuk, Popiołek, Kaczmarek (88 Michalak), R. Król, Czelej (79 Cygan), K. Król.

Żółte kartki:Gajewski, Tadrowski, Świech, Kudriawcew.

Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław)

2017/aaaa_news.jpg

Autor: JacekN

Stal
TABELA III LIGI
/
TABELA I LWJm
 • 1. Motor Lublin 19 20 36
 • 2. Hutnik Kraków 19 7 36
 • 3. Wólczanka 19 11 35
 • 4. Korona II Kielce 19 12 34
 • 5. Siarka Tarnobrzeg 19 7 30
 • 6. Wisła Puławy 19 2 29
 • 7. Stal Kraśnik 19 9 28
 • 1. Wisła Puławy 14 55 35
 • 2. TOP54 B.P. 14 10 27
 • 3. Lublinianka 14 10 24
 • 4. Chełmianka 14 7 24
 • 5. Stal Kraśnik jm 14 -10 18
 • 6. UKS Widok SP 51 14 -11 15
 • 7. Łada Biłgoraj 14 -37 8
 • 8. MOSiR Lubartów 14 -24 5
STRZELCY
/
ŻÓŁTE KARTKI
 • 1.Rafał Król14
 • 2.Kamil Król6
 • 3.Arkadiusz Maj1
 • 4.Kacper Nastałek1
 • 1.Marcin Świech9
 • 2.Kamil Król8
 • 3.Łukasz Mazurek8
 • Jakub Borusiński

  Jakub Borusiński

  21 lat, bramkarz

  MECZE: 10 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Maciej Poleszak

  Maciej Poleszak

  18 lat, bramkarz

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Maciej Wrzosek

  Maciej Wrzosek

  23 lat, bramkarz

  MECZE: 0 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Jakub Gajewski

  Jakub Gajewski

  20 lat, obrońca

  MECZE: 16 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 6
 • Julien Tadrowski

  Julien Tadrowski

  27 lat, obrońca

  MECZE: 13 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 7
 • Kamil Bartoś

  Kamil Bartoś

  17 lat, obrońca

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Łukasz Mazurek

  Łukasz Mazurek

  28 lat, obrońca

  MECZE: 17 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 8
 • Marcin Świech

  Marcin Świech

  26 lat, obrońca

  MECZE: 16 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 9
 • Przemysław Dwórzyński

  Przemysław Dwórzyński

  21 lat, obrońca

  MECZE: 1 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Radosław Śledzicki

  Radosław Śledzicki

  18 lat, obrońca

  MECZE: 2 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Adrian Kisiel

  Adrian Kisiel

  19 lat, pomocnik

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Adrian Popiołek

  Adrian Popiołek

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 13 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Anton Lutsyk

  Anton Lutsyk

  33 lat, pomocnik

  MECZE: 4 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Ernest Skrzyński

  Ernest Skrzyński

  20 lat, pomocnik

  MECZE: 17 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Jakub Czelej

  Jakub Czelej

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 16 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Jakub Kmita

  Jakub Kmita

  18 lat, pomocnik

  MECZE: 4 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Jakub Zieliński

  Jakub Zieliński

  19 lat, pomocnik

  MECZE: 6 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Jarosław Kurkiewicz

  Jarosław Kurkiewicz

  19 lat, pomocnik

  MECZE: 1 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kacper Wójtowicz

  Kacper Wójtowicz

  17 lat, pomocnik

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Krystian Michalak

  Krystian Michalak

  31 lat, pomocnik

  MECZE: 9 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Maciej Welman

  Maciej Welman

  21 lat, pomocnik

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Michał Misiak

  Michał Misiak

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 10 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Michał Wawryszczuk

  Michał Wawryszczuk

  23 lat, pomocnik

  MECZE: 14 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Paweł Kaczmarek

  Paweł Kaczmarek

  34 lat, pomocnik

  MECZE: 18 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Povilas Malinauskas

  Povilas Malinauskas

  25 lat, pomocnik

  MECZE: 1 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Rafał Król

  Rafał Król

  31 lat, pomocnik

  MECZE: 18 GOLE: 14 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Arkadiusz Maj

  Arkadiusz Maj

  20 lat, napastnik

  MECZE: 13 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Dariusz Cygan

  Dariusz Cygan

  20 lat, napastnik

  MECZE: 10 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Kacper Nastałek

  Kacper Nastałek

  20 lat, napastnik

  MECZE: 8 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kamil Król

  Kamil Król

  32 lat, napastnik

  MECZE: 17 GOLE: 6 ŻÓŁTE KARTKI: 8

PARTNER

Lubelskie

SPONSORZY

 • Lubelskie- Smakuj Życie
 • ERKADO
 • Miasto Kraśnik
 • PBF FŁT Kraśnik
 • Fantazja
 • Sprytna Kuchnia
 • Golińska
 • Julia i Szymon
2007 - 2020 © STALKRASNIK.PL | Projekt: Mateusz Jakubowski | Realizacja: IonicCMS| Bartosz Sławianowski |