Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

W pojedynku dwóch Stali, lepsza ta z Kraśnika - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad z trenerem Marcinem Wróblem

16.12.2020; 12:49

Nie 2 x 45 minut, a 3 x 40 minut. Tak trenerzy obu drużyn, ustalili wymiar czasu dzisiejszego meczu kontrolnego w Stalowej Woli. W naszej drużynie, oprócz aktualnych naszych zawodników, zaprezentowało się dziewięciu testowanych. Część z nich, z pewnością będzie dalej obserwowana.

Dzisiejsze spotkanie w niczym nie przypominało tego sprzed tygodnia, kiedy nie tylko popełnialiśmy błędy skrzętnie wykorzystywane przez przeciwników, ale ciężko było nam wypracować bramkową sytuację. Dziś w Stalowej Woli zobaczyliśmy drużynę, która walczyła o każdy metr murawy, drużynę która bardzo inteligentnie się broniła, a co najważniejsze, potrafiła wywalczyć sytuacje, z których stwarzaliśmy realne sytuacje bramkowe.
Już w 1 minucie po dośrodkowaniu jednego z zawodników testowanych, niestety do piłki nie dobiegł Kacper Wójtowicz. W odpowiedzi strzał drużyny gospodarzy, na rzut rożny wybił testowany bramkarz. Mecz już od samego początku był bardzo szybki. W 13 minucie strzał Stali Stalowa Wola, pewnie broni ponownie nasz bramkarz. Dwie minuty później piękną akcją popisała się nasza drużyna, a będący sam na sam Adrian Cybula, został faulowany na polu karnym, a sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Bartosz Dyszy. Po strzeleniu bramki kraśniczanie w dalszym ciągu próbowali atakować i to naprawdę mogło się podobać. W 21 minucie strzał gospodarzy "obija" poprzeczkę. Obie strony w tej części meczu grały bardzo szybko, kontratakując na przemian. W 35 minucie spoza pola karnego dośrodkowywał Adam Zawierucha, jednak piłka skręciła i z trudem wybił ją bramkarz gospodarzy. Tuż przed końcem pierwszej tercji, po raz trzeci świetnie w bramce spisał się testowany bramkarz, który obronił strzał z ok. 18 metrów.
Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 45 minucie strzał gospodarzy broni nasz bramkarz i gra znów zaczyna przyspieszać. Obie drużyny zaczęły kontratakować, jednak żadna z sytuacji nie pozwoliła którejś z ekip zdobyć bramkę. Dwukrotnie jeszcze w tej części Stal Stalowa Wola miała sytuacje na wyrównanie, jednak oba strzały były bardzo niecelne. W 65 minucie jeden z naszych zawodników dotknął piłkę ręką na polu karnym i bardzo dobrze sędziujący to spotkanie arbiter, wskazał na 11 metr. Ale karny to jeszcze nie bramka. Zawodnik gospodarzy w "stylu Panenki" chciał przechytrzyć Kubę Borusińskiego, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do strzelającego. Po dobitce zdobył on bramkę, jednak jako że w międzyczasie nasz bramkarz nie dotknął piłki, bramka nie została uznana. W 69 minucie kraśniczanie przeprowadzili bardzo widowiskową akcję, a strzał zawodnika testowanego niestety obronił bramkarz.

2021/ssw21foto0.jpeg
Trzecia tercja rozpoczęła się od akcji Stali Kraśnik, kiedy to dośrodkowania Adriana Popiołka trafiło do Darka Cygana, jednak strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy. W 91 minucie ponownie przed szansą stanął Cygan, ale niestety nie doskoczył on do dośrodkowania Krystiana Michalaka. W 93 minucie jeden z zawodników testowanych był sam na sam, jednak lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz ze Stalowej Woli. Chwilę potem znów jeden z zawodników testowanych strzelał, ale piłkę zablokował jeden z obrońców. Dziesięć minut przed końcem, świetna akcja pary Ernest Skrzyński - Adam Zawierucha, jednak strzał tego ostatniego został zablokowany. Podobnie było chwilę później, ale znów na posterunku była defensywa gospodarzy.
Podsumowując, był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Kolejny sparing za tydzień w sobotę (30 stycznia, godzina 11:00) w Ożarowie, a przeciwnikiem naszym będzie drużyna OKS Opatów.

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik 0:1
Bramka: Dyszy


Skład Stali:

I tercja: bramkarz testowany, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, Dyszy, zawodnik testowany 3, Wolski, Zawierucha, Pietrzyk, Wójtowicz, Czelej, Cybula.

II tercja: Borusiński, Pacocha, zawodnik testowany 4, Gajewski, zawodnik testowany 5, Bartoś, Cygan, Popiołek, zawodnik testowany 6, zawodnik testowany 7, zawodnik testowany 8.

III tercja: Borusiński, zawodnik testowany 6 (zmiana: zawodnik testowany 1), zawodnik testowany 4 (zmiana: zawodnik testowany 2), Tadrowski, Michalak, Bartoś (zmiana: Wolski), zawodnik testowany 5 (zmiana: Zawierucha), Popiołek (zmiana: Pietrzyk), Skrzyński, Cygan (zmiana: zawodnik testowany 3), zawodnik testowany 8 (zmiana: Cybula).

 

Marcin Wrobel. Stal S.W. 0-1 Stal K. from Stal Kraśnik on Vimeo.

2017/aaa_rekl_news.png

Autor: michalr

Stal
TABELA III LIGI
/
TABELA I LWJm
 • 1. Wisła Puławy 40 69 96
 • 2. Chełmianka 40 23 73
 • 3. Sokół Sieniawa 40 25 73
 • 4. Stal Stalowa W. 40 33 73
 • 5. Avia Świdnik 40 48 70
 • 6. Wisłoka Dębica 40 30 70
 • 19. Stal Kraśnik 40 -7 42
 • 1. Wisła Puławy 14 35 34
 • 2. Motor Lublin 14 16 34
 • 3. AMSPN Hetman Zamość 14 9 22
 • 4. Stal Kraśnik jm 14 5 21
 • 5. BKS Lublin 14 2 19
 • 6. Lublinianka 14 -2 17
 • 7. Górnik Łęczna S.A 14 -3 15
 • 8. Orlęta Łuków 14 -62 1
STRZELCY
/
ŻÓŁTE KARTKI
 • 1.Jakub Mażysz8
 • 2.Adam Zawierucha7
 • 3.Dariusz Cygan7
 • 4.Bartosz Dyszy6
 • 1.Jakub Gajewski10
 • 2.Adam Zawierucha8
 • 3.Szymon Jagieła8
 • Jakub Borusiński

  Jakub Borusiński

  22 lat, bramkarz

  MECZE: 39 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Mateusz Wójcicki

  Mateusz Wójcicki

  19 lat, bramkarz

  MECZE: 1 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Paweł Rabin

  Paweł Rabin

  20 lat, bramkarz

  MECZE: 0 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Bartosz Dyszy

  Bartosz Dyszy

  24 lat, obrońca

  MECZE: 40 GOLE: 6 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Jakub Gajewski

  Jakub Gajewski

  21 lat, obrońca

  MECZE: 37 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 10
 • Jakub Pacocha

  Jakub Pacocha

  21 lat, obrońca

  MECZE: 11 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Julien Tadrowski

  Julien Tadrowski

  28 lat, obrońca

  MECZE: 16 GOLE: 2 ŻÓŁTE KARTKI: 7
 • Kamil Woźniak

  Kamil Woźniak

  21 lat, obrońca

  MECZE: 17 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Przemysław Dwórzyński

  Przemysław Dwórzyński

  22 lat, obrońca

  MECZE: 7 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Szymon Jagieła

  Szymon Jagieła

  22 lat, obrońca

  MECZE: 16 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 8
 • Adrian Kisiel

  Adrian Kisiel

  20 lat, pomocnik

  MECZE: 0 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Adrian Popiołek

  Adrian Popiołek

  23 lat, pomocnik

  MECZE: 32 GOLE: 5 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Dawid Chudyba

  Dawid Chudyba

  21 lat, pomocnik

  MECZE: 18 GOLE: 2 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Ernest Skrzyński

  Ernest Skrzyński

  21 lat, pomocnik

  MECZE: 34 GOLE: 4 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Jakub Czelej

  Jakub Czelej

  23 lat, pomocnik

  MECZE: 37 GOLE: 2 ŻÓŁTE KARTKI: 7
 • Jan Imiołek

  Jan Imiołek

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 17 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Jarosław Kurkiewicz

  Jarosław Kurkiewicz

  20 lat, pomocnik

  MECZE: 1 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Kacper Wójtowicz

  Kacper Wójtowicz

  18 lat, pomocnik

  MECZE: 7 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kamil Bartoś

  Kamil Bartoś

  18 lat, pomocnik

  MECZE: 31 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Kamil Łokieć

  Kamil Łokieć

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 17 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Krystian Michalak

  Krystian Michalak

  32 lat, pomocnik

  MECZE: 39 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Krystian Pietrzyk

  Krystian Pietrzyk

  17 lat, pomocnik

  MECZE: 9 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Mateusz Latosiewicz

  Mateusz Latosiewicz

  16 lat, pomocnik

  MECZE: 1 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Michał Misiak

  Michał Misiak

  23 lat, pomocnik

  MECZE: 10 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Adam Zawierucha

  Adam Zawierucha

  24 lat, napastnik

  MECZE: 35 GOLE: 7 ŻÓŁTE KARTKI: 8
 • Adrian Cybula

  Adrian Cybula

  20 lat, napastnik

  MECZE: 16 GOLE: 3 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Daniel Ruiz Romera

  Daniel Ruiz Romera

  22 lat, napastnik

  MECZE: 11 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Dariusz Cygan

  Dariusz Cygan

  21 lat, napastnik

  MECZE: 35 GOLE: 7 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Jakub Mażysz

  Jakub Mażysz

  26 lat, napastnik

  MECZE: 19 GOLE: 8 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Kacper Nastałek

  Kacper Nastałek

  21 lat, napastnik

  MECZE: 18 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kamil Wolski

  Kamil Wolski

  25 lat, napastnik

  MECZE: 35 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 5

PARTNER

Lubelskie

SPONSORZY

 • Lubelskie- Smakuj Życie
 • ERKADO
 • Miasto Kraśnik
 • PBF FŁT Kraśnik
 • Fantazja
 • PBI
 • Golińska
 • Julia i Szymon
 • Darex
2007 - 2021 © STALKRASNIK.PL | Projekt: Mateusz Jakubowski | Realizacja: IonicCMS| Bartosz Sławianowski |