Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Wymarzony początek Stali - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad

11.04.2019; 07:22

Po takich sobie wynikach w sparingach z drżeniem serca kibice kraśnickiej Stali przyszli na mecz inauguracyjny w III lidze. Jednak Stal pokazała, że gdzie jak gdzie, ale na własnym stadionie raczej przegrywać nie przywykła.

Avia Świdnik w pierwszych kilku minutach ruszyła do ataku. Stalówka trochę zaskoczona i stremowana przyjmowała te ataki blisko swojego pola karnego. Kilka akcji gości było obiecujących, ale w sumie nie wynikło z nich żadne poważniejsze zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Sebastiana Ciołka. Kiedy niebiesko-żółci otrząsnęli się z pierwszego szoku, na bramkę Avii zaczęły sunąć groźne ataki Stali. Szczególnie prawa strona naszej drużyny była aktywna i tworzyła po dośrodkowaniach na pole karne zagrożenie. Jedno z nich w 12 minucie zakończyło się golem dal kraśniczan. Świetnie urwał się obrońcom Avii Adam Nowak i dośrodkował w pełnym biegu do Filipa Drozda, który huknął z pierwszej piłki pod poprzeczkę i stadion oszalał ze szczęścia po raz pierwszy. Już następna akcja mogła zakończyć podwyższeniem wyniku, ale do dośrodkowania ponownie aktywnego Adama Nowaka odrobinę spóźnił się Filip Drozd. Akcję zamykał jeszcze Arek Maj, który tylko zdołał musnąć piłkę, która przetoczyła się obok słupka wychodząc na aut bramkowy. Dwie minuty później w pole karne wbiegł Kuba Gajewski. Został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny dla Stali. Do piłki podszedł Rafał Król i pewnie pokonał bramkarza Avii.

Przed kolejną świetną okazją do podwyższenia wyniku stanął Arek Maj. W 27 minucie jego strzał głową rozpaczliwie odprowadzał wzrokiem bramkarza Avii. Na jego nieszczęście piłka jednak minęła bramkę gości o kilkanaście centymetrów. Wiadomo, że nie da się grać całego spotkania na pełnych obrotach. Stal zwalniała grę dając więcej swobody na rozegranie akcji zespołowi ze Świdnika. Avia starała się odrobić dwubramkową stratę. Jednak jej akcje nie stanowiły istotnego zagrożenia dla Stali. Tylko dwukrotnie w tej części meczu po akcjach przyjezdnych zrobiło się nieco bardziej gorąco pod bramką Stali. W pierwszej akcji sprytnie uderzona piłka w środek bramki Stali i uchylenie się napastnika Avii mogły zaskoczyć zasłoniętego Sebastiana Ciołka, który był jednak na posterunku. W drugiej groźnie na bramkę Stali uderzał Białek, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką kraśnickiej bramki.

2019/aviagaleriaj180.jpg

W drugiej odsłonie Stal cofnęła się na własną połowę. Dając więcej możliwości grania Avii. Podopieczni Jarosława Pacholarza zaczęli czatować na kontry. Jednak to Świdniczanie jako pierwsi w tej odsłonie meczu mieli bardzo dobrą okazję na strzelenie bramki kontaktowej. Po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez nasz zespół szybką kontrę zorganizował zespół Avii, ale w ostatnim momencie błąd techniczny zawodnika drużyny przyjezdnej spowodował, że piłka opuściła plac gry. Avia Świdnik liczyła na stałe fragmenty gry. Zespól Dominika Bednarczyka grał dużą ilością wrzutek w nasze pole karne licząc na błędy naszych obrońców i swoje warunki fizyczne. Jednak dzisiaj Sebastian Ciołek i kierowana przez niego defensywa nie popełniała błędów. Stal stworzyła sobie kilka okazji na "zabicie" tego meczu, ale zabrakło trochę szczęścia i zdecydowania pod bramką rywali. Najlepszą z nich był strzał z 25 metrów z rzutu wolnego wykonanego przez Damiana Pietronia. Piłka po jego strzale obiła jedynie porzeczkę świdniczan.

Stal zwyciężyła w dzisiejszym meczu zasłużenie. Podopieczni trenera Jarosława Pacholarza włożyli wiele zdrowia i ambicji w ten mecz. Gra naszej drużyny musiała się podobać zgromadzonej na stadionie publiczności.

Już w środę 15. sierpnia o godzinie 12:00 czeka zespół drugi mecz ligowy. Przeciwnikiem niebiesko-żółtych będzie Soła Oświęcim.

 

herby_3liga/stal_krasnik.png 2:0 herby_3liga/avia.gif
Stal Kraśnik   Avia Świdnik
 
Gole: F. Drozd 12', R.Król 14'(k)

Stal:Ciołek - Mazurek, Gajewski, Pietroń, Świech, Nowak (84' Gąska), Lutsyk, Drozd (90' Kędra), Król, Czelej (65' Szewc), Maj (86' Wawryszczuk)

Avia(skład wyjściowy):Wójcicki - Jarzynka, Lusiusz, Drelich, Mroczek, Głaz, Białek, Maluga, Szpak, Kołodziej, Prędota

gify/zolta_kartka.gif  Stal: Lutsyk, Mazurek
Sędziował: Albert Bińkowski - KS Skarżysko Kamienna
Widzów: 500

Autor: JacekN

Stal
TABELA III LIGI
/
TABELA I LWJm
 • 1. Podhale Nowy Targ 31 36 73
 • 2. Stal Rzeszów 31 55 69
 • 3. Motor Lublin 31 27 64
 • 4. Wisła Puławy 31 8 53
 • 5. Hutnik Kraków 30 10 49
 • 6. KSZO Ostrowiec 31 9 48
 • 7. Sokół Sieniawa 31 1 41
 • 8. Stal Kraśnik 31 3 40
 • 9. Orlęta Radzyń 31 -10 39
 • 1. Chełmianka 10 23 24
 • 2. Wisła Puławy jr. 10 16 20
 • 3. Motor II Lublin S.A. 10 21 19
 • 4. Łada Biłgoraj 10 16 19
 • 5. UKS Widok SP 51 10 4 18
 • 6. Stal Kraśnik jm 10 -16 10
 • 7. MOSiR Lubartów 10 -11 7
 • 8. Gaudium Zamość 10 -53 0
STRZELCY
/
ŻÓŁTE KARTKI
 • 1.Rafał Król15
 • 2.Arkadiusz Maj6
 • 3.Daniel Szewc6
 • 4.Filip Drozd5
 • 5.Kamil Król5
 • 1.Rafał Król7
 • 2.Michał Misiak6
 • 3.Damian Pietroń6
 • 4.Marcin Świech5
 • 5.Łukasz Mazurek5
 • Jakub Zolech

  Jakub Zolech

  25 lat, bramkarz

  MECZE: 0 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Mikołaj Śmieszek

  Mikołaj Śmieszek

  18 lat, bramkarz

  MECZE: 3 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Sebastian Ciołek

  Sebastian Ciołek

  28 lat, bramkarz

  MECZE: 28 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Bartłomiej Gąska

  Bartłomiej Gąska

  20 lat, obrońca

  MECZE: 10 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Damian Pietroń

  Damian Pietroń

  35 lat, obrońca

  MECZE: 28 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 6
 • Jakub Gajewski

  Jakub Gajewski

  19 lat, obrońca

  MECZE: 26 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Kamil Bartoś

  Kamil Bartoś

  16 lat, obrońca

  MECZE: GOLE: ŻÓŁTE KARTKI:
 • Łukasz Mazurek

  Łukasz Mazurek

  27 lat, obrońca

  MECZE: 30 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Marcin Świech

  Marcin Świech

  25 lat, obrońca

  MECZE: 17 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Adam Nowak

  Adam Nowak

  25 lat, pomocnik

  MECZE: 17 GOLE: 2 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Adrian Kisiel

  Adrian Kisiel

  18 lat, pomocnik

  MECZE: 5 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Anton Lutsyk

  Anton Lutsyk

  32 lat, pomocnik

  MECZE: 21 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 4
 • Bartłomiej Koneczny

  Bartłomiej Koneczny

  21 lat, pomocnik

  MECZE: 11 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Daniel Kędra

  Daniel Kędra

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 5 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Daniel Szewc

  Daniel Szewc

  33 lat, pomocnik

  MECZE: 26 GOLE: 6 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Dariusz Partyka

  Dariusz Partyka

  17 lat, pomocnik

  MECZE: 11 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Ernest Skrzyński

  Ernest Skrzyński

  19 lat, pomocnik

  MECZE: 24 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 5
 • Jakub Czelej

  Jakub Czelej

  21 lat, pomocnik

  MECZE: 16 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Kacper Wójtowicz

  Kacper Wójtowicz

  16 lat, pomocnik

  MECZE: 4 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Krystian Michalak

  Krystian Michalak

  30 lat, pomocnik

  MECZE: 7 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Maciej Welman

  Maciej Welman

  20 lat, pomocnik

  MECZE: 11 GOLE: 2 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Michał Misiak

  Michał Misiak

  21 lat, pomocnik

  MECZE: 11 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 6
 • Michał Wawryszczuk

  Michał Wawryszczuk

  22 lat, pomocnik

  MECZE: 28 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 3
 • Rafał Król

  Rafał Król

  30 lat, pomocnik

  MECZE: 29 GOLE: 15 ŻÓŁTE KARTKI: 7
 • Arkadiusz Adamczuk

  Arkadiusz Adamczuk

  23 lat, napastnik

  MECZE: 11 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Arkadiusz Maj

  Arkadiusz Maj

  19 lat, napastnik

  MECZE: 15 GOLE: 6 ŻÓŁTE KARTKI: 1
 • Filip Drozd

  Filip Drozd

  27 lat, napastnik

  MECZE: 25 GOLE: 5 ŻÓŁTE KARTKI: 2
 • Jakub Dąbrowski

  Jakub Dąbrowski

  18 lat, napastnik

  MECZE: 0 GOLE: 0 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kacper Nastałek

  Kacper Nastałek

  20 lat, napastnik

  MECZE: 9 GOLE: 1 ŻÓŁTE KARTKI: 0
 • Kamil Król

  Kamil Król

  31 lat, napastnik

  MECZE: 11 GOLE: 5 ŻÓŁTE KARTKI: 2

NAJBLIŻSZE URODZINY

Władysław Kudriawcew

Władysław Kudriawcew

obrońca

DATA URODZIN: 25 maja 1992

Sonda

Obecnie żadna sonda nie jest aktywna

ZAPRZYJAŹNIENI

 • Tomasovia
 • PodkarpacieLive
 • Tęcza Kraśnik
 • Stal Poniatowa
 • Polska Piłka
 • Unia Nowa Sarzyna
2007 - 2019 © STALKRASNIK.PL | Projekt: Mateusz Jakubowski | Realizacja: IonicCMS| Bartosz Sławianowski |