Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Z Radzynia wracamy z tarczą - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad

11.04.2019; 07:22

Pewnym zwycięstwem 3:1 zakończyło się niedzielne, wyjazdowe spotkanie Stali w Radzyniu. Stal w przekroju meczu była drużyną lepszą i zwycięstwo to jest w pełni zasłużone.

Już w 4 minucie świetnie na pole karne dośrodkowywał Daniel Romero, jednak strzał Adama Zawieruchy został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Chwilę później Stal ma kolejną świetną okazję, jednak sędzia sygnalizuje spalonego Darka Cygana. Jednak cztery minuty później jest już 1:0, a strzelcem pierwszej bramki był Adrian Popiołek. Bardzo przytomnie podczas dośrodkowania zachował się Daniel Romero, który wiedząc że jest na pozycji spalonej przepuścił piłkę. W 16 minucie Adrian zdecydował się na kolejny strzał, jednak był on zbyt lekki i bramkarz Orląt nie miał problemu z obroną. Chwilę później piłka przeniosła się pod naszą bramkę, jednak po dośrodkowaniu Orląt z rzutu wolnego, piłka minęła bramkę Kuby Borusińskiego w bezpiecznej odległości. Minutę później znów gospodarze mają stały fragment gry, ale na szczęście celny strzał nasz bramkarz wybija na rzut rożny. W 28 minucie niestety gospodarze wyrównują, Kuba pewnie broni pierwszy strzał, jest niestety bezradny przy dobitce Adriana Nowosadko. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Kilka minut po wznowieniu gry przed szansą zdobycia bramki stanął Adam Zawierucha, jednak pewnie piłkę obronił młody golkiper Orląt. Jeszcze w 54 minucie było groźnie pod nasza bramką, jednak na posterunku był nasz bramkarz. W dalszej części meczu coraz wyraźniej zarysowała się przewaga gości, a pojedyncze ataki drużyny z Radzynia, bez problemu rozbijała nasza defensywa. Dwa strzały w tej części spotkania oddał Dariusz Cygan, jednak mijały one światło bramki. W 58 minucie Stal miała rzut wolny z lewej strony boiska, świetną wrzutką popisał się Krystian Michalak, a piłka trafiła na głowę Bartka Dyszego i wpadła do bramki, dając znów prowadzenie Stali. W kolejnych minutach bardzo aktywny był Daniel Romero, jednak pierwszy strzał nie trafia w bramkę, a po drugim bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Swoją okazję miał również Julien Tadrowski, jednak jego strzał główką mija światło bramki. W 71 minucie po jednej z niewielu w tej części spotkania akcji gospodarzy groźnie strzela jeden z zawodników, jednak po raz kolejny pewnie piłkę wybija Kuba Borusiński. Jednak okazuje się, że i tak strzelec był na pozycji spalonej. W 82 minucie piękna kombinacyjna akcja Stali i prowadzimy 3:1, a strzelcem bramki - Adam Zawierucha. W końcówce meczu swoje akcje mieli m.in. Ernest Skrzyński i Kacper Nastałek, jednak wynik nie uległ zmianie i trzy punkty pojechały do Kraśnika. Cieszy nie tylko wynik, ale i gra.

Teraz przed drużyną dwa mecze w tym tygodniu. Już w środę w 1/4 Pucharu Polski Stal wyjeżdża na mecz z KS Drzewce, a w sobotę o 15:00 na stadionie w Kraśniku gościć będziemy rezerwy Ekstraklasowej Cracovii Kraków i na ten mecz już dziś Państwa gorąco zapraszamy.

Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Kraśnik 1:3

Bramki dla Stali: Popiołek, Dyszy i Zawierucha

Stal: Borusiński, Pacocha (46' Tadrowski), Dyszy, Gajewski, Michalak, Bartoś, Popiołek, Romera (85' Nastałek), Cygan (82' Skrzyński), Wolski (72' Czelej), Zawierucha.

Żółte kartki dla Stali: Tadrowski, Popiołek i Gajewski

Autor: michalr