Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Zgodnie z planem - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Już wkrótce....

12.07.2016; 15:02

Kolejne zwycięstwo na koncie Stali. Tym razem w Żmudzi kraśniczanie nie dali szans miejscowej Victorii wygrywając 3:0.Stal Kraśnik na tle mocno przebudowanej Victorii prezentowała się dobrze. Widać było przede wszystkim różnicę w przygotowaniu fizycznym obu drużyn. Niebiesko-żółci grali wysokim pressingiem nie pozwalając na zbyt częste wycieczki pod bramkę Kijańczuka. Gospodarze pomimo tego stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji do zdobycia gola, ale nie potrafili tego zrobić.

W pierwszej odsłonie Stal mocno przeważała nad gospodarzami meczu. Znakomite sytuacje do zdobycia goli mieli Filip Drozd i Arek Maj ale bardzo dobrze w bramce prezentował się bramkarz miejscowych. Dał się jednak zaskoczyć w 30 minucie. Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Ernest Skrzyński i umieścił piłkę w samym oknie bramki Victorii. Jego petarda to gol z serii "stadiony świata". Od tej pory przyjezdnym grało się zdecydowanie lepiej. Złapany luz dał o sobie znać już 8 minut później. Daniel Szewc został obsłużony idealnym podaniem prostopadłym i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał szans temu na obronę.

2017/zmudzj17galeria1.JPG

Po przerwie stalowcy oddali na kilka minut pola miejscowym. Gra toczyła się na naszej połowie ale ataki miejscowych nie robiły "wrażenia" na bloku defensywnym Stali. Szybko jednak nasza drużyna wróciła do stylu gry z pierwszej odsłony spotkania. Gospodarze przyciśnięci mocno się gubili. Niestety, ale nie potrafiliśmy w tej partii meczu dołożyć kolejnego trafienia. Mocno się starali Anton Lucyk, Filip Drozd oraz Rafał Król ale brakowało precyzji i zimnej głowy przy wykańczaniu akcji. Jednak agresywna gra niebiesko-żółtych przyniosła skutek w 71 minucie. Mocno naciskany przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego bramkarz gospodarzy podał piłkę wprost pod nogi Filipa Drozda, który płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.
Wygrana ta przerwała serię dziesięciu ligowych meczów wyjazdowych Stali bez zwycięstwa. Poprzednie zwycięstwo na wyjeździe kraśniczanie odnieśli 30 października 2016 z LKS Milanów.

Trzeba pochwalić cały zespół za ten mecz. Widać jeszcze kilka braków i problemów z rozegraniem piłki, ale z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. Kolejnym przeciwnikiem Stali będzie Włodawianka. Mecz w najbliższą niedzielę 20.08.2017 o godzinie 16:00 na stadionie MOSiR w Kraśniku. Zapraszamy!

Victoria Żmudź 0:3 (0:2) Stal Kraśnik

Stal: Kijańczuk, Orzeł (52' Chomczyk), Pietroń, Maj (64' Zieliński), Szewc (73' Szczuka), Matysiak, Drozd (78' Żuber), Król, Falisiewicz, Skrzyński, Lutsyk (80' Gajewski).

Po meczu z Victorią Żmudź from Stal Kraśnik on Vimeo.

Autor: JacekN